תחומי התמחות

המחלקה לחקירות שוטרים

זכויות שוטרים כנחקרים
דווקא שוטרים,
שאמורים להיות מודעים לזכויותיהם כנחקרים, נמנעים במכוון מפניה לעו”ד לשם ייעוץ לפני או בזמן חקירה, כשהביטוי השגור בפיהם “אני לא צריך עו”ד מה אני עבריין?”.

חברינו השוטרים – דווקא אנשים נורמטיביים זקוקים לייעוץ בטרם חקירה, העבריינים כבר “מסתדרים” בכוחות עצמם.

המחלקה לחקירות שוטרים היא לא מקום נעים בו שוטרים וסוהרים נחקרים בשל עבירה פלילית ו/או עומדים לדין בשל עבירות פליליות ו/או משמעתיות זקוקים לייצוג, כבר מהשלבים הראשונים של החקירה.

כדור שלישי ורביעי למשפחה של שוטרים (10 במספר) אנו מרגישים מחויבות עמוקה לסייע לשוטרים בכל התחומים.

לאחר שנים רבות במשטרה ולמעלה מעשור בו ייצגנו מאות שוטרים במחלקה, (המחלקה לחקירות שוטרים – מח”ש) בבית הדין למשמעת של המשטרה – ביד”מ, וכן, בפני מחלקת משמעת מדור אמצעים מנהליים, האחראית על המשך השירות במשטרה, צברנו ידע רב והישגים מרשימים בייצוג שוטרים וקצינים בכירים בכל הדרגות, החל מעבירות משמעת קלות ועד עבירות מין, שוחד ושחיתות חמורות ביותר.

ייעוץ משפטי לשוטרים
להבדיל מאזרחים אשר בדרך כלל מטרתם היא שהתיק ייסגר ולא יגיע לכדי כתב אישום לשוטר,
המצב מורכב יותר, שכן התיק הפלילי נגדו יכול אמנם להסגר, אך להשאיר “זנב” בדמות המשך הליכים משמעתיים, שמשמעותם כתב אישום משמעתי בבית הדין למשמעת של המשטרה (ביד”מ) ואף עלולות להיות לכך השלכות באשר להמשך שירותו ו/או המשך קידומו במשטרה, כאשר אפילו סוגיות עילת הסגירה של התיק, יש בה כדי לשנות באשר לעתידו של השוטר.

על כן, ייעוץ משפטי בשלבי החקירה הראשונים ואף טרם החקירה, יכול למנוע השלכות חמורות אלה לגבי אותם שוטרים.

עורך דין אברהם שי (נצ”מ בדימוס), הוא בנו של נצ”מ בדימוס נתן שי, אשר שרת במשטרת ישראל 36 שנים במגוון תפקידי חקירות ופיקוד, ובנה של יהודית שי ז”ל, אשר אף היא הייתה שוטרת ביחידות שונות של מחוזות חיפה וצפון, במהלך שנות ה- 50. יהודית ז”ל עצמה היתה בתו של רפ”ק ישראל פולני ז”ל, אשר היה קצין במשטרה הבריטית בארץ ישראל, והיה מפקדה הראשון של נקודת הר כרמל בחיפה. עם עזיבת הבריטים את הארץ פרש מהמשטרה כשתפקידו האחרון היה מ”מ ראש ענף החקירות במחוז צפון.

עו”ד שי החל את דרכו במשטרה בשנת 1977 כסייר (סטודנט), ולאחר שרות בחיל השריון חזר והתגייס לשרות קבע במשטרה בתפקידי סיור.

סיים קורס קצינים ייעודי בשנת 1983 ומאז שרת עד שנת 2007 במגוון תפקידים כגון: ראש משרד חקירות בתחנות מגדל העמק, עפולה ונצרת, מפקד מחלקה בקורס קצינים במלמ”ש, סגן מפקד תחנת טבריה, ראש לשכת תביעות פלילי ותעבורה במרחב העמקים, מפקד ענף חקירות ומודיעין במלמ”ש, מפקד תחנת בית שאן, קצין אח”ק של מרחב חוף, סגן מפקד מרחב חוף ובתפקידו האחרון שימש כקצין אגף החקירות והמודיעין של המחוז הצפוני.

בין יתר תפקידיו הרבים, היה הממונה המקצועי הבכיר על חקירת יותר ממאה זירות רצח. בין שלל האירועים הקשים, בהם טיפל, ראוי לציון הרצח האכזרי של הנערה תאיר ראדה זכרונה לברכה, כמו גם אירועי הרצח וההריגה של החייל בשפרעם.

עו”ד שי החל בייצוג שוטרים בפני בית הדין למשמעת של המשטרה (ביד”מ), עוד בעת שירותו כקצין משטרה (בשנת 1987), בהתנדבות ורשם לזכותו זיכויים רבים. לקראת סיום שירותו, אף היה עו”ד שי שופט (נציג המפקדים), בבית הדין לערעורים במשטרה. מאז שחרורו מהשרות, ממשיך עו”ד שי בייצוג שוטרים וסוהרים בהליכים אלה.

עורכת הדין יפעת שי – יוספזון, שירתה אף היא במשטרת ישראל בין השנים 2003 – 2007 בתפקידי אג”מ ואק”מ. בהמשך דרכה המקצועית פנתה לעסוק בתחום המשפטי ובעשור האחרון עוסקת בייצוג שוטרים וקצינים רבים, הן בבתי המשפט ובמח”ש והן במחלקת משמעת של המשטרה ואף הביאה לזיכויים של שוטרים וקצינים בשנים האחרונות.

בשל ההיסטוריה המשפחתית רבת השנים והחיבור הבלתי מנותק בין משפחת שי לדורותיה לבין משטרת ישראל, בחר משרדנו לשמש מוקד סיוע ותמיכה לכל שוטר או סוהר בכל היבט משפטי ומשמעתי ואנו מהווים אוזן קשבת וזמינים בכל שעות היממה.

אנו רואים בכל שוטר וסוהר, כל קודם ולפני הכל, אדם, איש משפחה שמקדיש עצמו לשירות הציבור ואף מסכן את עצמו לצורך כך במהלך שירותו.

קישור להצלחות בייצוג שוטרים וסוהרים >

שוטר / סוהר – זקוק לסיוע והכוונה? זומנת לחקירה? אנו כאן בשבילך!

תחומי התמחות נוספים

ייצוג סוהרים

תחומי התמחות נחקרת במח”ש או יאח”ס תיקך נסגר והועבר למחלקת משמעת? הוגש נגדך כתב אישום בבית הדין למשמעת? זומנת לשימוע

קרא עוד >
תקיפת שוטרים

תחומי התמחות עימותים מילוליים ופיזיים בין שוטרים לאזרחים תמיד היו קיימים, אך בשנה האחרונה התפרסמו באמצעי התקשורת מקרים רבים של

קרא עוד >
המחלקה לחקירות שוטרים

תחומי התמחות זכויות שוטרים כנחקריםדווקא שוטרים, שאמורים להיות מודעים לזכויותיהם כנחקרים, נמנעים במכוון מפניה לעו”ד לשם ייעוץ לפני או בזמן

קרא עוד >

הרצאתו של עו"ד נצ"מ בדימוס אברהם שי בלשכת עורכי הדין בנושא: חקירות מח"ש והשפעתן על כחולי מדים:

דילוג לתוכן