זינוק בתלונות על אלימות במשפחה ב”קורונה”

עליה חדה במספר התלונות במשטרה בגין אלימות במשפחה בזמן משבר הקורונה.
הדבר מעורר דאגה רבה ועל כל אישה שחווה אלימות להתלונן ולפנות למשטרה !!
המשטרה התחייבה להיענות לכל קריאה תוך עירוב רשויות הרווחה.

לאור הסיכון המוגבר לאלימות בתוך המשפחה בימים אלה ובעקבות פניית ח״כ קרן ברק, הנחה השר ארדן את המשטרה לבצע פיקוח מיוחד בתחום זה כולל ביקורים בבתים של משפחות בהן מתגוררות נשים מאוימות או שיש אינדיקציה או חשש לפגיעה בהן.
מקרי האלימות במשפחה נובעים, גוברים כעת אף יותר מתמיד בשל הסגר הממושך בבתים בשילוב הלחץ והתחושות הקשות שצפות בשל התפרצות נגיף הקורונה בישראל.
אך אין בכך כדי לתת לגיטימציה לאותם מקרי אלימות.

במקרה והנך חווה אלימות עליך לפעול באופן הבא:
להגיש תלונה במשטרה ולבקש הרחקה של הצד האלים מהבית. בד”כ ההרחקה תיעשה למשך 15 ימים ; את יכולה להיעזר בעו”ד פלילי שילווה אותך יד ביד כנפגעת עבירה בתהליך המאד לא פשוט הזה מול המשטרה.
את זכאית לפעול להגשת צו הגנה בביהמ”ש לענייני משפחה, באמצעות עו”ד מתחום המשפחה, אשר יאריך את תוקפו של הצו מעבר ל – 15 ימים, לפרק זמן ארוך יותר.
במידה ובמסגרת החקירה במשטרה תזומני לעימות עם הצד השני בדבר מקרה האלימות, מה שאומר שיש סבירות גבוהה להעמדה לדין, יש להתכונן לעימות ולהיוועץ עם עו”ד מהתחום הפלילי כדי להגיע לעימות מוכנה. כמו כן, במידה ויוגש כתב אישום, קיימת חשיבות רבה לליווי ע”י עו”ד.

הצוות המשולב שלנו – עורכת דין מתחום המשפחה ועורכת דין פלילית, שוטרת בעברה, למוד ניסיון בטיפול במקרים כאלה ומעניק מענה מלא ומקיף למצבים הלא פשוטים הללו.

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן