חוסר אשמה!

כוחו של שימוע יזום בזום!!!

אלירן שוטר מבצעי במשטרת ישראל הגיע למשרדנו לפני מספר חודשים כשהוא מעוכב דרגה וקידום בשל תיק מח”ש שנפתח אי שם בשנת 2018 בגין חשד לעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, מרמה והפרת אמונים, וכן ניצול כוח המשרה לרעה. התיק התעכב במח”ש מכל מיני סיבות, בין היתר בשל כמות המעורבים בפרשה וצורך בהשלמות חקירה.
אלירן ביקש שנעשה הכל לקדם את הטיפול בתיק כדי שיוכל לקבל את התפקיד בו חשק.

הבעיה היא שבשלב הזה, כשפרקליטות מח”ש טרם מזמנת את החשוד לשימוע בטרם הגשת כתב אישום, הרי שחומר הראיות אינו עומד לרשות החשוד והסנגור מנתח את התיק על בסיס חקירת החשוד במשרדו (בחלוף הזמן).

למרות הקושי, פנינו למח”ש וביקשנו לקיים מעין שימוע יזום במטרה לקדם את סגירת התיק, הואיל והיה ברור שבשל ריבוי המעורבים הדבר ימשך עוד זמן רב וברור כי בשלב זה לא תאפשר מח”ש לעיין בחומר.

בשל אילוצי הקורונה צות משרדנו קיים ישיבה עם הפרקליט הממונה ועם ראש המחלקה הרלוונטית בזום, בה פירטנו את כל הנימוקים מדוע יש לסגור את התיק והדגשתנו את החשיבות לסוגרו מחוסר אשמה! לאחר מכן נשלחו מסמכים תומכים וטיעונים תומכים לישיבה זו.

שמחנו להתבשר כי הוחלט על סגירת התיק מ”עילה של חוסר אשמה” !!! והמשמעות כפולה – התיק לא יופיע כלל במרשם הפלילי והשוטר יוכל להתקדם בסולם הדרגות!

כיף ומרגש להיות שותפים לניקוי שמו של אדם ולאפשר לו להמשיך בחייו ולהצליח בתפקידו!

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן