חקירה פלילית במח”ש

לאנשי המשטרה ניתנת הסמכות לעצור כל מי שעובר על כל חוק בישראל, לרבות לחימה בפשיעה ובטרור, שמירה על הסדר הציבורי, אכיפת חוקים ותקנות, ניהול תנועה, פיקוח על אבטחה בשדות תעופה וגבולות. הם יכולים להשתמש בכוח במידת הצורך כדי למנוע ממישהו לבצע פשע או כדי להגן על עצמם או על אחרים מפני פגיעה. נעשה מאמץ גדול לשנות את התרבות בארגון ולהפוך אותה לשקופה ומקצועית יותר. לכן, משטרת ישראל נקטה באמצעים שונים על מנת לצמצם את שכיחות העבירות הפליליות שביצעו חבריה. אלה כוללים צעדים משמעתיים נגד שוטרים פוגעים כגון שימוע במח”ש ופיתוח תוכניות שיסייעו להם לשלוט בעצמם.

 

המחלקה לחקירות שוטרים, או בקיצור מח”ש, היא סוכנות ממשלתית המתמחה באכיפת חוק וחקירות פליליות. זהו גוף החקירה היחיד בישראל המוסמך לחקור עבירות שבוצעו על ידי שוטרים. קיומו של הגוף מסייע לשמור על קצינים אחראים לעבודתם ועוזר לחזק את הקשר בין קצינים לאזרחים.

 

חקירה במח”ש מתבצעת כך שהחוקר אוסף כל ראיה פיזית או דיגיטלית מהזירה, אשר לאחר מכן תוכל לשמש כדי לזהות או לתפוס את השוטר המואשם. החקירה במח”ש נועדה לחקור עדים וחשודים על מנת לקבל מידע נוסף על מי שביצע את הפשע. חקירה פלילית במח”ש משמשת לרוב לאיסוף ראיות לשימוש בתיקי משפט.

 

ייצוג שוטרים במח”ש

עורך דין הוא חברו הטוב ביותר של הנאשם במהלך חקירה פלילית במח”ש. הוא נמצא שם כדי לייצג את הפרט ולהגן על זכויות הלקוח שלו. עורך דין מח”ש יפעל מול גורמי אכיפת החוק והתביעה על מנת להבטיח הגנה על זכויות הפרט, כאשר עורך דין מח”ש יכול להיות נוכח במהלך כל החקירה, או שהוא יכול להיות נוכח רק בחלקים ספציפיים ממנה.

 

ייצוג שוטרים במח”ש שאנו מספקים נותן את הייעוץ משפטי הטוב ביותר לגבי זכויותיהם וחובותיהם המשפטיות של הנאשמים ולייעץ להם כיצד לנהוג במהלך חקירה פלילית במח”ש, מה עליהם לומר או לעשות, על מנת שיוכלו להימנע מלהודות באשמה או להפליל את עצמם בכל דרך שהיא, כאשר במהלך חקירה פלילית במח”ש עורכי הדין יספקו לנאשם תסריט הכולל רק את המידע הדרוש והרלוונטי לתיק ויעזור להכין את הלקוח שלו בכך שילמד אותו כיצד להתנהג מול השופט ובמהלך חקירה במח”ש עצמה.

 

ייצוג שוטרים במח”ש חיוני לשוטר שנקרא לחקירה. 

 

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן