טרף קל – כיצד ילדינו הפכו להפקר?

“בגידה אנושה באמון שנתנו בה הורי התינוקת”, כך תיארה את מקרה תקיפתם של שני תינוקות כבוד השופטת הבכירה אורית קנטור, בפקס דינה שניתן אתמול (2.10.18) בבית המשפט המחוזי בחיפה. במסגרת גזר הדין, הוטלו על המטפלת שהורשעה בשמונה אירועי אלימות כלפי פעוטות בהם “טיפלה” שנת מאסר אחת בלבד! תשעה חודשי מאסר על תנאי ופיצוי למשפחת הפעוטות. “עוד הוסיפה השופטת קנטור בפסק דינה כי “המעשים נעשו תוך התעללות ואכזריות”.

שוב אנו עדים למכת המדינה המסרבת לעקור את שורשיה בחברה הישראלית – “מכה” שיכולה לפגוש לצערנו כל אחד ואחת מאיתנו, ללא התראה מוקדמת, כך היא עשויה להכות בנו במלוא כוחה.

על כן, נשאלת השאלה עד מתי ילדינו ימשיכו להיות הפקר בידי מטפלות, גננות או כל אדם שאנו כהורים בחרנו לתת לו למשמורת את האוצר היקר לנו מכל, את ילדינו הרכים או כפי שהחוק מכנה אותם “חסרי ישע”, ובצדק! כי הרי בואו ונחשוב מעט, מה יכולים לעשות ילדים וילדות הנתונים למתקפות אלימות מצדם של האנשים שבקרבם הם אמורים להרגיש הכי בטוחים בעולם? כיצד תינוק רך יכול להגן על עצמו מפני נחת זרועה של מטפלת זו או אחרת?! או אפילו לזעוק לעזרה שעה שהוא אינו מסוגל עדיין לבטא את עצמו במילים אלא רק בבכי חרישי שצובט את הלב. כיצד אנו יכולים להגן על ילדינו ולשלוח אותם בכל יום אל מקום שעשוי להיות עבורם לסרט אימה מתמשך?

הכיצד ייתכן כי בשנת 2018 כתבי אישום בנושאים כאלו מוגשים בעצלתיים?! או חמור מכך, ישנם מקרים שכלל לא מגיעים לפתחו של בית המשפט.

אנו באופן אישי מלווים משפחה מדהימה שלצערנו הרב אותה ה”בגידה” התדפקה גם על דלתה. בבוקר אחד עולמם חרב עליהם כאשר א’, אותו אזרח שראוי למלוא הערכה הציג בפניהם סרטון בו יכלו לראות כיצד ילדם הקטן מושפל, מוכה וממודר, וכל זאת בחסות גננת אחת שחשבה שיש ביכולתה לעשות ככל העולה על רוחה, אולי אותה הגננת חשבה שזהו תפקידה, שכך מנהלים גן, בכוח הזרוע!

אותו הילד, נותר מצולק לשארית חייו, נפשו הרכה לא תשוב עוד לעולם להיות נפש של ילד בגילו, והוא נאלץ לעבור טיפולים ושיחות עם אנשי מקצוע על מנת שיוכלו למזער את הנזק הטראגי שנגרם לו.

כתב אישום בעניינה של הגננת המתעללת הוגש לפני יותר משנה, ומשפטה עדיין מתנהל. אך טרם הגשת כתב האישום נתקלנו במסכת בירוקרטיה המלווה באינספור פגישות, מכתבים ופניות לגורמים העוסקים בדבר, שעה שיש בידי המשטרה תמונות וסרטוני ווידאו המתעדים את מעשייה האכזריים של אותה הגננת.

אנו מלאי תקווה כי הצדק ייעשה, ואותה “הגננת” תיתן את הדין על מעשיה הנפשעים.

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן