השותפים

צוות המשרד

עורך דין אברהם שי

שותף מייסד , ראש מחלקת ליטיגציה פלילית במשרד וראש מחלקת פשעים חמורים.

עורך דין אברהם שי (נצ”מ בדימוס) הינו בוגר הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה (LL.B) ובוגר החוג למדע המדינה של אוניברסיטת חיפה (B.A).

עו”ד אברהם שי (נצ”מ בדימוס), הוא בנו של נצ”מ בדימוס נתן שי ז”ל, אשר שרת במשטרת ישראל 36 שנים במגוון תפקידי חקירות ופיקוד, ובנה של יהודית שי ז”ל, אשר אף היא הייתה שוטרת ביחידות שונות של מחוזות חיפה וצפון, במהלך שנות ה- 50.

יהודית ז”ל עצמה הייתה בתו של רפ”ק ישראל פולני ז”ל, אשר היה קצין במשטרה הבריטית בארץ ישראל, והיה מפקדה הראשון של נקודת הר כרמל בחיפה, עם עזיבת הבריטים את הארץ ופרש מהמשטרה כשתפקידו האחרון היה מ”מ ראש ענף החקירות במחוז צפון.

עו”ד שי הוא אביה של עו”ד יפעת שי יוספזון, שאף היא שירתה במשטרת ישראל החל משנת 2003, ושל עו”ד דורון שי, העוסק בתחום התכנון והבנייה, והוא סב ל – 4 נכדים.

עו”ד שי החל את דרכו במשטרה בשנת 1977 כסייר (סטודנט), ולאחר שרות בחיל השריון חזר והתגייס לשרות קבע במשטרה בתפקידי סיור. סיים קורס קצינים יעודי בשנת 1983 ומאז שרת עד 2007 במגוון תפקידים כגון: ראש משרד חקירות בתחנות מגדל העמק, עפולה ונצרת, מפקד מחלקה בקורס קצינים במלמ”ש, סגן מפקד תחנת טבריה, ראש לשכת תביעות פלילי ותעבורה במרחב העמקים, מפקד ענף חקירות ומודיעין במלמ”ש, מפקד תחנת בית שאן, קצין אח”ק של מרחב חוף, סגן מפקד מרחב חוף ובתפקידו האחרון שימש כקצין אגף החקירות והמודיעין של המחוז הצפוני.

בין יתר תפקידיו הרבים, היה הממונה המקצועי הבכיר על חקירת יותר ממאה זירות רצח ופשעים חמורים אחרים. בין שלל האירועים הקשים, בהם טיפל, ראוי לציון הרצח האכזרי של הנערה תאיר ראדה זיכרונה לברכה, כמו גם אירועי הרצח וההריגה של החייל בשפרעם.

עו”ד שי החל בייצוג שוטרים בפני בית הדין למשמעת של המשטרה (ביד”מ), עוד בעת שירותו כקצין משטרה (בשנת 1987), בהתנדבות ורשם לזכותו זיכויים רבים. לקראת סיום שירותו, אף היה עו”ד שי שופט (נציג המפקדים), בבית הדין לערעורים במשטרה. מאז שחרורו מהשרות, ממשיך עו”ד שי בייצוג שוטרים וסוהרים והביא לזיכויים של לא מעטים מהם ולסגירת תיקים רבים במסגרת הליכי שימוע במח”ש.

הכלים והניסיון הרב שצבר מהווים יתרון משמעותי ביותר בייצוג חשודים ונאשמים, באשר הם ואף בייצוג נפגעי עבירה.

זאת ועוד, הוא סיים בהצלחה את קורס חוקרי הרצח של משטרת ניו יורק: NYPD Detective Bureau – Homcide Investigators Course.

בנוסף לעיסוקו כעורך דין, מאז פרישתו, במשך למעלה מעשור, משמש עו”ד אברהם שי כמרצה חוץ במשטרת ישראל, במשרד להגנת הסביבה, בקורסים להכשרת והעמקת ידע של ממוני בטיחות ומדריכי עבודה בגובה, בקורסים רבים של הכשרת הפקחים הסביבתיים של הרשויות המקומיות לתפקידי חקירות וסמכויות בתחום עבירות הפוגעות בסביבה. מרצה מעת לעת בפני הנהלות של מפעלים וחברות בכל הנוגע להיקף האחריות של המנהלים למניעת תאונות עבודה.

פקודת הבטיחות בעבודה - עבירות, חקירות ועונשין

חקירת תאונות עבודה - ממשקים בין ההיבט הבטיחותי והפלילי

עו"ד יפעת שי - יוספזון

שותפה מייסדת , מנהלת מחלקת רישוי נשק, מחלקת ייצוג נפגעי עבירה ומחלקת מחיקת רישום פלילי במשרד.

עורכת דין יפעת שי – יוספזון נשואה ואם ל – 3 ילדים , בתו של עו”ד אברהם שי , בוגרת תואר ראשון (LL.B) במשפטים ומוסמכת תואר שני במשפטים (LL.M) באוניברסיטת חיפה בתוכנית “תורת השפיטה וההליך הפלילי”.

עו”ד יפעת שי – יוספזון , הכריזה כבר בגיל 5 כי היא תהיה עורכת דין , הואיל וההגנה על הזולת בערה בה, ומאז ועד היום היא נלחמת לשם כך ללא פשרות.

עו”ד יוספזון הינה דור 4 במשפחה של שוטרים ו – 10 במספר. החלה את שירותה במשטרת ישראל עוד בשנת 2003 , שם שירתה בתפקידי אג”מ ואק”מ.

עוד בהיותה שוטרת מן המניין החלה עו”ד יוספזון את דרכה המשפטית , כסטודנטית בשנה א’ ללימודי המשפטים, במשרד פלילי פרטי בין השנים 2005-2008 , ובהמשך עבדה בשני משרדים פרטיים בתחום האזרחי עד הצטרפותה לשותפות בשנת 2010.

עו”ד יוספזון מנהלת את מחלקת רישוי הנשק במשרד , וזו לה התמחות ייחודית , אשר הביאה להצלחות כבירות בתחום, ברמה הארצית.

עו”ד יוספזון מייצגת שוטרים רבים במחלקה לחקירות שוטרים וכן בבתי הדין למשמעת של המשטרה והשב”ס.

פעילות ציבורית בלשכת עורכי הדין – במסגרת פעילותה הציבורית וההתנדבותית מחזיקה עו”ד שי יוספזון בתפקידים רבים וחשובים בלשכת עורכי הדין והיא משמשת כיו”ר ועדת עידוד עסקים וקשרי חוץ של מחוז חיפה, סיו”ר הוועדה הפלילית במחוז, חברת הועדה לקידום נשים במחוז חיפה, חברת הוועדה הפלילית הארצית של לשכת עורכי הדין, חברת הוועדה הארצית לייצוג נפגעי עבירה, וכן, חברה בפורום הארצי לכנסת וחקיקה בלשכת עורכי הדין.

“פעילות ציבורית חברתית מסחרית – עו”ד יוספזון משמשת כחברת ועד מנהל בעמותת מט”י חיפה ודירקטורית בחברת מט”י בע”מ – מט”י (מרכז טיפוח יזמות) חיפה.”

ייסוד והקמת רשת משרדי עורכי הדין HPL – Haifa Professional Lawyers

הרשת נוסדה בשנת 2016 ע”י עו”ד יפעת שי – יוספזון כקבוצת נטוורקינג במטרה להקים רשת ייחודית לשיתופי פעולה בין עורכי דין, שתהווה תחליף ראוי ומוצלח למשרדי עורכי דין גדולים ותביא בשורה למחוז חיפה והצפון בכלל.

בספטמבר 2020 הפכה HPL לרשת משרדי עורכי הדין הראשונה בישראל המעניקה שירותים משפטיים מולטי-דיספלינאריים בכל תחומי המשפט. 

בינואר 2022 השיקה HPL את החטיבה הבינלאומית של הרשת.

מטרת החטיבה הבינ”ל להעניק שירותים משפטים בכל תחומי המשפט לישראלים, יהודים וכל אדם המצוי בחו”ל וזקוק לשירות משפטי בתחומי ישראל.

בתמונה: עורכי הדין ברשת משרדי עורכי הדין הראשונה בישראל HPL

עו”ד יפעת שי יוספזון הינה מייסדת ארגון “הצלה לעסקים” חיפה והצפון שמטרתו היא כי גוף או עסק המעוניין לסייע להצלת עסק קטן ירכוש ממנו שירותים, אשר במקום שיסופקו לו, הם יסופקו לצד שלישי כתרומה.

במקום לצעוק לבכות ולהתלונן כמה המדינה כושלת בניהול המשבר הכלכלי, עלינו לעשות מעשה ולקחת את גורלם של העסקים לידנו.

חשוב להבין שהפרויקט הזה אינו פרויקט נדבות לעסקים. בעלי העסקים הקטנים הקימו אותם בעשר אצבעות והם זקוקים לעבודה לא לנדבות. הרעיון הוא שאדם או עסק המעוניין לסייע להצלת העסק הקטן ירכוש ממנו שירותים, אשר במקום שיסופקו לו, הם יסופקו לצד שלישי כתרומה.

כולם תורמים ונתרמים! ♥ 

חגיגות העשור למשרד עו"ד שי יוספזון ושות'

דילוג לתוכן