שקופים

כשפגשנו בגיל (שם בדוי) לראשונה, הבנו מיד כי מדובר בבחור “שהלך לאיבוד”, “נפל בין הכיסאות”.

גיל הגיע אלינו לאחר שנעצר בחשד לתקיפה, היזק לרכוש ואיומים שהופנו כלפי הוריו.

בניסיון אחרון להציל את בנם, הגישו הוריו תלונה נגדו. חלקכם וודאי ירימו גבה ויתהו בינם לבין עצמם כיצד הורים מעוללים דבר כזה לבנם?!

להורים של גיל לא הייתה ברירה! גיל עמד פעם אחר פעם מעל תהום שאיימה למוטט את חייו באופן סופי! ובפעם הזאת כאשר גיל פגע בהם, הם חשבו שכך יוכלו להעיר את המערכת וגם את גיל ולעזור לו במה שנראה היה ניסיון נואש ואחרון במלחמה העיקשת שהם מנהלים על חייו תקופה ארוכה. לאחר שיחה ארוכה, הבנו שלגיל ישנן שלל בעיות, אך החמורה שבניהן היא התמכרותו לסמים, התמכרות שהביאה אותו לבצע את המעשים שיוחסו לו בכתב האישום.

מהרגע שבו פגשנו בגיל בפעם הראשונה עד למועד גזר הדין, עבר גיל עליות ומורדות שכללו מרכזי אשפוז, שהצריכו את הוריו לשלם סכומי עתק! לאחר שלגיל היה קושי להשתלב במרכזי האשפוז, הוא ניסה אף להשתלב בקהילות שונות שגם הן פלטו אותו הואיל ולא ידעו כיצד להתמודד איתו. שוב גיל הרגיש “שקוף” ובצעד נואש ברח מהאשפוז בו היה מצוי.

גיל נעצר ו”בילה” לא מעט ימים בתא המעצר.
משפחתו של גיל וצוות המשרד נלחמנו על מנת שיינתן לגיל טיפול ראוי, טיפול שבסופו יוחזר לחברה אדם מתפקד, אדם שיוכל להשתלב בה ולא להיות מנודה ממנה.

כאשר הגענו לשלב הטיעונים לעונש המדינה דרשה כי גיל ירצה מאסר בפועל, וביקשה כי עונש המאסר ינוע בין 8-18 חודשים!!!! אנחנו האמנו כי לגיל מגיעה הזמנות להשתלב שוב בחברה ובטיעונים לעונש עשינו שמיניות באוויר בפני בית המשפט בבקשה שיהיה לו לעזר.

יום מתן גזר הדין היה היום הגורלי בחייו של גיל, בו ניתנה לו ההזדמנות להתחלה חדשה. לאחר כל הדיונים, הבקשות, השיחות הארוכות, בית המשפט החליט לגזור על גיל 11 ימי מעצר שגיל ריצה במעצרו האחרון ושישה חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים – הבדל עצום!!! ביחס למתחם אותו הציבה התביעה בפני בית המשפט.

בית המשפט בחר לתת לגיל הזדמנות לשקם את חייו ואנחנו מלאי תקווה כי גיל יפתח פרק חדש בחייו.

נאחל לו בהצלחה.

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן