תחומי התמחות

תקיפת שוטרים

עימותים מילוליים ופיזיים בין שוטרים לאזרחים תמיד היו קיימים, אך בשנה האחרונה התפרסמו באמצעי התקשורת מקרים רבים של תקיפת שוטרים ו/או תקיפת אזרחים על ידי שוטרים. מלכתחילה, למצב בו מתקיים עימות של אזרחים עם גורמי חוק שונים יש חוקים והגדרות ידועים מראש והנושא מצריך התייחסות מקצועית כאשר עולה בעיה. אחת ההגדרות לתקיפה של שוטרים נוגעת במצבים שבהם מופרעת פעולת גורמי החוק על ידי האזרחים, ולעתים גם בהידרדרות הסיטואציה לתקיפה מילולית או פיזית על ידי התוקף ואז מוגדרת התקיפה כחמורה.

מתי מידרדר המצב לידי תקיפת שוטרים?
כל הפגנה, גם השקטות שבהן, עלולה להפוך לאירוע של תקיפת גורמי החוק כאשר מנסים לפזר אותה. בסיטואציה שונה לגמרי – יכולים להגיע שוטרים לזירת אירוע פלילי או חשוד ככזה, ובהתקלות עם העבריין לכאורה מידרדר המצב לידי תקיפה ו/או הפרעה לשוטר במילוי תפקידו. במקרים כאלה, מואשם התוקף גם בעבירה המקורית וגם בתקיפת שוטר והעונש הצפוי לו אם יורשע חמור בהרבה.

כיצד מגדיר החוק תקיפה?
מבחינת החוק, כל מעשה של דחיפה, נגיעה, יריקה, הכאה או כל אקט אחר של הפעלת כוח נגד אדם אחר נחשבים לתקיפה. גם הפעלת כוח עקיפה באמצעות גז, ריח חריף, מקור חום או קור- מוגדרת כתקיפה לכל דבר וענין. תקיפת שוטרים מוגדרת ככזו רק במצב שבו התוקף מודע לעובדה שהנתקף על ידו הינו שוטר וכי אינו מאפשר לו למלא את תפקידו. זיהוי השוטר ככזה אמור להתבצע על ידי התוקף באמצעות המדים והכובע שהוא לובש, הניידת שבה הוא יושב וכו’.

מתי נחשבת תקיפת שוטרים לתקיפה בנסיבות מחמירות?
כאשר אדם מואשם בכוונת תחילה שמטרתה הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו באמצעות כלי נשק קרים או חמים- לדוגמא סכין או כלי ירייה כלשהו, ו/או כאשר מספר התוקפים גבוה משלושה בו זמנית. לתקיפת שוטר בנסיבות מחמירות ענישה של ישיבה בכלא לתקופה שבין חודש לחמש שנים, תלוי בחומרת התקיפה. חשוב לדעת שבעבירה של תקיפת שוטר הגוף התובע במשפט הוא הפרקליטות היות ולא ראוי שהמשטרה עצמה תהיה מעורבת במשפט בו היא משמשת צד מעורב. 

הואשמת בתקיפת שוטר? פנה לעורך דין פלילי
אם הייתם מעורבים באירוע שהוגדר כתקיפת שוטרים ואתם מוגדרים כצד התוקף, חשוב לשכור את שירותיו של עורך דין פלילי המתמחה בתחום. עו”ד מנוסה ומקצועי יסייע לכם להבין ולהגדיר את הסיטואציה מההיבט החוקי, יקשיב לכם ויבין את האירוע מנקודת מבטכם ויפעל באופן מקצועי לטובתכם. גם אם יכולותיכם הרטוריות גבוהות ואתם בטוחים שתוכלו לייצג את עצמכם כראוי, עדיין חשוב להבין שגורמי האכיפה העומדים מולכם בקיאים מכם בהרבה, מתמצאים בנבכי החוק לפרטי פרטים והסיכוי שלכם להצליח לעמוד מולם לא גבוה.

שי- יוספזון משרד עורכי דין לשירותכם
משרדנו פועל בתחום כבר 13 שנים והוקם על ידי עו”ד אברהם שי ועו”ד יפעת יוספזון. אנו מתמחים בתחום הפלילי על כל היבטיו ומעניקים ללקוחותינו שירות מקצועי ואמין מהשורה הראשונה. לשנינו עבר מקצועי עשיר במשטרת ישראל ואנו מכירים את התחום על בוריו. אז אם הסתבכתם ואתם זקוקים לייצוג, ליעוץ או לעזרה, פנו אלינו עוד היום. אנו עומדים לרשותכם 24/7 באמצעות האתר באון ליין, או התקשרו אלינו באמצעות מספר הטלפון המופיע בעמוד שלנו. נציג שלנו יקבל את פנייתכם ויפנה אתכם לאחד מאתנו. נלווה אתכם בכל התהליך, נספק לכם אינפורמציה, נדריך אתכם כיצד לנהוג ונלך אתכם יד ביד עד לסוף הטוב. מאחלים לכם בהצלחה ומקווים שהרחבנו את האינפורמציה הראשונית שלכם בנושא.

police, cop, police uniforms-378255.jpg

תחומי התמחות נוספים

ייצוג סוהרים

תחומי התמחות נחקרת במח”ש או יאח”ס תיקך נסגר והועבר למחלקת משמעת? הוגש נגדך כתב אישום בבית הדין למשמעת? זומנת לשימוע

קרא עוד >
תקיפת שוטרים

תחומי התמחות עימותים מילוליים ופיזיים בין שוטרים לאזרחים תמיד היו קיימים, אך בשנה האחרונה התפרסמו באמצעי התקשורת מקרים רבים של

קרא עוד >
דילוג לתוכן